Szkoła Podstawowa w Świebodzinie

Projekt Fundacji "Stiwek" w gminie Pleśna

Nasza szkoła wraz ze Szkołą Podstawową im. Bronisława Czecha w Pleśnej, Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Rzuchowej, Szkołą Podstawową im. ks. prof. Romana Darowskiego SJ w Szczepanowicach, Szkołą Podstawową w Janowicach oraz Szkołą Podstawową im. Macieja Rataja w Lichwinie realizuje projekt pt. ”Stawiam na edukację w gminie Pleśna”

Beneficjentem projektu jest Fundacja Stiwek, a Partnerem Projektu Gmina Pleśna.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu  państwa, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Osi priorytetowej 10 Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.

Wartość projektu łącznie 1 998 376, 80 zł (w tym dofinansowanie 1 897 471, 80zł)

Numer projektu RPMP.10.01.03-12-0353/19

Projekt jest realizowany od 1.05.2020 do 31.07.2022

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów, dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach rozwijających oraz zmniejszenie deficytów rozwojowych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach specjalistycznych. Celem projektu jest także udoskonalenie kompetencji dydaktycznych i wychowawczych 57 nauczycieli 6 szkół w zakresie TIK i wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przez szkolenia oraz  stworzenie warunków do nauki metodą eksperymentu w 6 szkołach dzięki doposażenie pracowni TIK i pracowni przedmiotowych do 07.2022

Grupę docelową projektu stanowi 510 uczniów z 6 szkół (240 dziewcząt i 270 chłopców) tym 221 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz 57 nauczycieli (42 kobiet, 15 mężczyzn).

160 uczniów, biorących udział w projekcie wyrówna szanse edukacyjne dzięki stypendiom

W projekcie odbędzie się:

- 3175 godzin zajęć wyrównawczych z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych oraz zajęć specjalistycznych: logopedycznych, socjoterapeutycznych, korekcyjno-kompensacyjnych w 127 grupach

- 1550 godzin projektów edukacyjnych doskonalących kompetencje matematyczne, przyrodnicze, językowe i w 62 grupach

- 775 godzin zajęć rozwijających umiejętności uniwersalne: praca zespołowa, kreatywność w 31 grupach

W projekcie zaplanowano wyjazdy edukacyjne, w trakcie których uczniowie będą pogłębiać wiedzę oraz uczyć się praktycznego wykorzystania wiadomości uzyskanych w trakcie zajęć.

Dzięki projektowi szkolne pracownie przedmiotowe zostaną wyposażone w nowoczesną bazę dydaktyczną.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny:

Licznik odwiedzin: